تعویض پنجره دو سه جداره - تعویض در پنجره دو سه جداره , تعویض,پنجره,دو,سه,جداره,, تعویض در پنجره دو سه جداره

تعویض در پنجره دو سه جداره

یکشنبه 8 مرداد 1396
09:35 ق.ظ
بهرام پروهانپس از تعویض در پنجره دو سه جداره به جرات می توان گفت که میزان استفاده از انرژی تا ۴۵ درصد کاهش یافته است. در تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب ، لنگه ها و شیشه های پنجره قدیمی برداشته شده و فریم دورتا دور پنجره که در دیوار قرار دارد و پنجره دوجداره upvc به فریم محیطی باقی مانده پیچ می شود.

پنجره دوجداره استاندارد
پس از تعویض در پنجره دو سه جداره به جرات می توان گفت که میزان استفاده از انرژی تا ۴۵ درصد کاهش یافته است. در تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب ، لنگه ها و شیشه های پنجره قدیمی برداشته شده و فریم دورتا دور پنجره که در دیوار قرار دارد و پنجره دوجداره upvc به فریم محیطی باقی مانده پیچ می شود.
تعویض پنجره های قدیمی و جای گزینی آن ها با پنجره های دوجداره جدید با سرعت بسیار بالا حتی کمتر از چند ساعت انجام میشود و هیچ گونه خرابی ساختمان و منزل را در پی ندارد و باید توجه کرد که اگر چند واحد ساختمانی در یک مجتمع  با هم در طرح تعویض شرکت کنند روند کار هر واحد سریع تر انجام میشود و در کنار به دست آمدن نمای زیبا ساختمان، مزایای فراوان پنجره دوجداره upvc به منزل شما قدم می گذارد و از سر و صدا ، ورود گرد و خاک و قبوض برق و گاز با ارقام سنگین و نجومی خبری نخواهد بود.
نحوه تعویض پنجره های قدیمی با  پنجره دوجداره
می توان گفت تعویض در پنجره دو سه جداره جزو ساده ترین عملیات های ساختمانی است،برای تعویض پنجره  و در قدیمی با در و پنجره دوجداره یو پی یو سی و الومینیوم احتیاج به مصالح ساختمانی نبوده و تنها به وسیله پیچ و فوم های مخصوص روی فریم در و پنجره قدیمی نصب میشود. به این ترتیب که در و پنجره های قدیمی با فرز بریده شده و در و پنجره دوجداره upvc بوسیله پیچ های مخصوص بر روی فریم (قاب) در و پنجره های قبلی نصب می گردد و توسط  فوم و چسب مخصوص درزگیری می شود.


پنجره upvc

به طور کلی استفاده از پروفیل های بازسازی در پنجره های آهنی و قدیمی نیاز به تخریب نداشته و به راحتی روی فرم پنجره آهنی و یا الومینیومی سوار شده و نمای پنجره را تحت پوشش قرار می دهد و هم چنین در وپنجره دوجداره یو پی وی سی به راحتی عایق شده و در زمان کوتاه و سهولت عملیات نصب انجام می شود. در بیشتر موارد در تعویض در پنجره دو سه جداره از پروفیل با لبه ال شکل استفاده میشود که خود علاوه بر عایق بودن بیشتر ، فریم پنجره قبلی (قدیمی) را نیز تحت پوشش قرار میدهد و باعث زیبایی و عدم دیده شدن پنجره های قبلی میشود.

استفاده از پروفیل های مخصوص تعویض در پنجره دو سه جداره (پروفیل بازسازی) معمولا قسمت کمتری از فریم محیطی بعد از نصب پنجره دو جداره یو پی وی سی یا الومینیومی دیده می شود .اگر سطح مقطع پروفیل محیطی که از پنجره قدیمی باقی می ماند کمتر از حد مجاز(۶سانت) باشد یا باید از پروفیل های بازسازی استفاده کرد و یا با آهنگری و آنکشی سطح مقطع ۶ سانت را بوجود آورد.البته استفاده از پروفیل های بازسازی در صورت نصب و ساخت صحیح توصیه می شود زیرا علاوه بر کارایی بهتر موجب زیبایی محیط پنجره می شود.
تنوع رنگ و قابلیت ساخت با طرح های متنوع، پنجره ها را برای هر نوع معماری مناسب می سازند.قابلیت چرخش پنجره بر روی دو محور افقی و عمودی به وسیله چرخش دستگیره:امکان استفاده راحت برای تهویه ی هوا یا باز و بسته کردن پنجره ها را فراهم می سازد. اقتصادی:پنجره های UPVC نیاز به رنگ آمیزی ندارند و بنا به درخواست مشتری به صورت سفید و یا رنگی تولید می شود. در وپنجره های UPVC به راحتی با محلول های آب و صابون تمیز می شوند و نیازی به جلا و رنگ آمیزی دوره ای ندارد.
تاثیر تعویض در پنجره دو سه جداره در عایق بندی
در و پنجره های قدیمی که در گذشته استفاده میشد دارای ایرادات و معایب فراوانی بودند که موجب میشد تا علاوه بر عایق نبودن ساختمان ها،چهره زشت و ناپسندی در نمای داخلی و خارجی محیط ایجاد شود. عایق بندی ساختمان ها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و نقش در و پنجره دوجداره upvc و الومینیوم در این زمینه بسیار پر رنگ و کاربردی است به گونه ای که تعویض در پنجره دو سه جداره کاملا در بین اقشار مختلف جامعه احساس میشود زیرا ورود سرما در فصل زمستان و همچنین ورود گرما و ریزگردها و الودگی ها در روزهای مختلف سال در کلان شهرها باعث ایجاد مشکلات زیادی میشود.
یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود که پنجره های دوجداره سالیان طولانی دارای عملکرد مناسب بوده و از رگلاژ خارج نشوند وجود فریم اهنی در هنگام نصب است زیرا زمانی که پنجره دوجداره در فریم اهنی پیچ میشود باعث افزایش استحکام تا ده برابر بیشتر از حالت عادی می گردد. نبود فریم اهنی در هنگام اجرای عملیات ساختمانی سبب میشود تا نصاب با مشکل مواجه شده و نصب درب و پنجره دوجداره به نحو احسن انجام نشود و بعد از مدتی استفاده پنجره حالت افتادگی پیدا کرده و از رگلاژ خارج شود. یکی از دلایلی که تعویض در پنجره دو سه جداره بدون تخریب را متمایز می کند باقی گذاشتن فریم اصلی و بریدن بقیه قسمت های درب یا پنجره قدیمی اهنی است که باعث استحکام بیشتر پنجره دوجداره بعد از تعویض می گردد. پیچ شدن پنجره دوجداره در گچ ، مشکلات زیادی را در گذر زمان ایجاد می کند که نیاز به تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره را طلب می کند.