تعویض پنجره دو سه جداره - تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو سه جداره ترمال بریک, تعویض,پنجره,قدیمی,پنجره,دو,سه,جداره,ترمال,بریک,, تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو سه جداره ترمال بریک

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو سه جداره ترمال بریک

شنبه 10 تیر 1396
10:05 ق.ظ
بهرام پروهانپنجره دوجداره ترمال بریک نسل جدید پنجره های آلومینیومی قدیمی هستند که به دلیل داشتن لاستیك پلی آمید امكان نفوذ گرما، سرما را به صفر رسانده و امكان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را نیزمیسر می نماید و در واقع مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر میشود. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا باعث می شود تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو سه جداره ترمال بریک مورد استقبال بیشتری قرار بگیرد.

ترمال بریک دوجداره
پنجره دوجداره ترمال بریک نسل جدید پنجره های آلومینیومی قدیمی هستند که به دلیل داشتن لاستیك پلی آمید امكان نفوذ گرما، سرما را به صفر رسانده و امكان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را نیزمیسر می نماید و در واقع مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر میشود. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا باعث می شود تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو سه جداره ترمال بریک مورد استقبال بیشتری قرار بگیرد.
درب و پنجره دو جداره ترمال بریک از جمله مرغوب ترین نوع درب ها و پنجره های یو پی یو سو دوجداه موجود در ایران می باشند که شرکت پنجره دو سه جداره به عنوان بزرگترین شرکت عرضه کننده انواع پروفیل ترمال بریک در استان های مختلف از جمله تهران و کرج بهترین نمونه های موجود از این محصولات را برای مصرف کنندگان ارائه کرده و بازدهی بسیار مناسبی را برای آن ها به همراه داشته است.از مهمترین عوامل تعویض پنجره های قدیمی اتلاف انرژی است که در پنجره ترمال بریک آلومینیومی بسیارمحدود است.

پنجره المینیومی

دلایل تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو سه جداره ترمال بریک: پنجره های آلومینیومی معمولی در مقابل عناصر جوی مقاوم هستند ولی از آنجایی که آلومینیوم هادی خوبی میباشد، باعث تلف شدن انرژی میشوند. برای حل این مسئله محصول جدیدی به نام پنجره آلومینیومی ترمال بریک به دنیا عرضه شده است که در این پنجرهها وجود لایه پلاستیکی بین دو فریم داخلی و خارجی در مقابل انتقال حرارت شکست بوجود می آورد – کلمه Thermal Break یعنی شکست حرارتی از همانجا ریشه میگیرد. این پنجرهها عایق حرارتی دارند یعنی از دو فریم داخلی و خارجی تشکیل شده اند که توسط یک عایق پلاستیکی از هم جدا می شوند. در گذشته پنجره های آلومینیومی حرارت را بین داخل و خارج خانه منتقل میکردند، ولی در پنجره های ترمال بریک به واسطه ترکیب پلی آمید و آلومینیوم در تولید آنها این مشکل رفع شده است.
سیستم درب  و پنجره های دو و سه جداره آلومینیوم ترمال بریک با برخورداری از تنوع زیاد در طراحی سیستم های مختلف بازشو، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات ROTO آلمان و لاستیک EPDM توانسته جایگاه مناسبی را در صنعت ساختمان ایران کسب نماید. همچنین در سیستم درب و پنجره های دو جداره ترمال بریک (Thermal Breakk) ارتباط سطح بیرونی با سطح داخل پنجرهتوسط یک  لایه پلی آمید بعنوان عایق حرارتی از یکدیگر جدا گردیده است..
به طور خلاصه مزایای تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو سه جداره ترمال بریک را به صورت زیر میتوان فهرست کرد:
۱-عایق حرارتی
۲-عایق رطوبتی
۳-عایق صوتی
۴-غیر قابل اشتغال
۵-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
۶-مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
۷-مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
۸-زیبایی فوق العاده، تنوع رنگ زیاد و دلخواه
۹- سبکی فوق العاده
۱۰-ایمن در مقابل سرقت و زلزله
۱۱-مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان