تعویض پنجره دو سه جداره - قیمت پنجره دوجداره همارشتن عایق گرد و غبار, قیمت,پنجره,دوجداره,همارشتن,عایق,گرد,و,غبار,, قیمت پنجره دوجداره همارشتن عایق گرد و غبار

قیمت پنجره دوجداره همارشتن عایق گرد و غبار

پنجشنبه 6 تیر 1398
03:10 ب.ظ
بهرام پروهانقیمت پنجره دوجداره همارشتن عایق گرد و غبار: انواع پنجره دو جداره همارشتن بر اساس نیاز و سلیقه در ساختمان های مختلف بکار می روند. همانطور که می دانید ورود و خروج هوای خانه از طریق در و پنجره ها صورت می گیرد و اصلی ترین دلایل استفاده از انواع پنجره دو جداره عایق حرارتی و برودتی بودن این نوع پنجره ها است که در فصل گرما مانع خروج هوای خنک از خانه شده و برعکس در هوای سرد مانع هدر رفتن انرژی شده و گرمای ایجاد شده را در خانه حفظ می کند. آمار سازمان بهینه سازی مصرف سوخت نشان داده است که پنجره های دو جداره تا ۴۵٪ باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند.

پنجره عایق

قیمت پنجره دوجداره همارشتن عایق گرد و غبار

ساختار پنجره های دو جداره عایق گردوغبار همارشتن  به گونه ای است که علاوه بر کاهش اتلاف انرژی به دلیل درزبندی های مناسب صورت گرفته در آنها از ورود گرد و غبار به خانه و محوطه داخلی جلوگیری کرده و عایق صوتی خوبی نیز فراهم می کنند که این مسئله لزوم کاربرد آنها را در مناطق شلوغ شهری برای آسایش اعضاء خانواده نشان می دهد. 

ساختار انواع پنجره دو جداره

پنجره های دو جداره همارشتن بسته به نوع ساختار و کارکرد انواع مختلفی دارند . اغلب پنجره های دو جداره از ماده ای به نام UPVC ساخته می شوند ولی قاب های آلومینیومی ، چوبی و آهنی هم برای آنها بکار می رود. در مقایسه می توان گفت قاب UPVC انتخاب بهتری است زیرا نمی تواند حرارت را حتی ار طریق چارچوب پنجره منتقل کند.

شایان ذکر است که وجود گاز در بین دو لایه شیشه بکار رفته در انواع پنجره های دو جداره که می تواند هوا ، گاز آرگون ، گاز SF۶ یا ترکیبی از آنها باشد در این پنجره ها به عنوان عایق حرارتی و صوتی عمل می کند. 

در انواع پنجره های دو جداره همارشتن دو لایه شیشه به صورت موازی در یک فاصله کوتاه نسبت به هم قرار گرفته اند و دور آنها توسط لایه ای به نام اسپیسر برای حفظ فاصله بین شیشه ها احاطه شده است. داخل اسپیسرها با ماده جاذب رطوبت سیلیکاژل پر شده است. علاوه بر این در انواع پنجره دو جداره درزبندی هم جهت آب بندی صورت می گیرد

درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی.

قیمت پنجره دوجداره همارشتن عایق

مزایای استفاده از پنجره های دو جداره همارشتن

  • قابل شستشو و در مقابل آب و رطوبت مقاوم هستند
  • کمک قابل توجهی به کاهش مصرف انرژی می کنند
  • ضد اشتعال و حریق هستند
  • عایق صدا ، حرارت و الکتریسیته هستند
  • عدم کاربرد زیاد یراق آلات در ساخت آنها
  • استفاده از محور افقی و عمودی برای بازکردن پنجره تنها با یک دستگیره
  • وجود اشکال مختلف پنجره های دو جداره بر اساس نیاز ساختمان