تعویض پنجره دو سه جداره - پنجره لمینت 1 طرفه 2 طرفه انواع رنگ ها طرح ها, پنجره,لمینت,1,طرفه,2,طرفه,انواع,رنگ,طرح,, پنجره لمینت 1 طرفه 2 طرفه انواع رنگ ها طرح ها

پنجره لمینت 1 طرفه 2 طرفه انواع رنگ ها طرح ها

پنجشنبه 9 خرداد 1398
01:29 ب.ظ
بهرام پروهانپنجره لمینت 1 طرفه 2 طرفه انواع رنگ ها طرح ها:در این نوع پنجره، با استفاده از دستگاه هایی ویژه روکش لمینت بر روی پروفیل چسبانده می شود. بدین منظور برای افزایش کیفی محصول، از پروفیل هایی با رنگی نزدیک به رنگ روکش لمینت استفاده می گردد و به اصطلاح پروفیل مغز قهوه ای نامیده می شود. تنوع رنگ و طرح این مجموعه بسیار بالاست اما بدلیل تقاضای کم بیشتر روکش ها، تنها از لمینت هایی با تقاضای زیاد استفاده می شود. بعنوان مثال طرح بلوطی روشن و بلوطی تیره از طرح هایی هستند که در بسیاری از ساختمان ها استفاده می گردد. 

پنجره لمینت

پنجره لمینت 1 طرفه 2 طرفه انواع رنگ ها طرح ها:

لمینت بلوطی روشن و تیره، ماهگونی و سدار از جمله لمینتهای طرح چوب و برجسته می باشند که شباهت زیادی به پنجره چوبی دارند. پروفیل های لمینت از لحاظ نوع پوشش به سه دسته تقسیم بندی می شود: بیرون لمینت، داخل لمینت، دوطرف لمینت  پروفیل مغز قهوه ای لمینتدر لمینت داخلی و بیرونی از پروفیل های سفید رنگ استفاده می شود اما در پروفیل های دو رو لمینت باید از پروفیل مغز قهوه ای و یا همرنگ لمینت استفاده گردد. در مطالب زیر تفاوت مغز سفید با رنگی پروفیل لمینت را بیان می کنیم.  در پروفیل های مغز رنگی با خراشیده شدن سطح روکش، بدلیل نزدیکی رنگ روکش و پروفیل مخصوص محسوس نیست اما در پروفیل های سفید رنگ قابل مشاهده است.  در نقاط جوش و اتصال پنجره های ساخته شده از پروفیل های تک رو لمینت، رنگ سفید نمایان می شود که باید از رنگ برای پوشاندن آن استفاده کرد.

پروفیل های لمینت مخصوص درب و پنجره های دوجداره برای ایجاد طرح های تزینی و برجسته رنگی جهت نماهای طرح چوب ساخته شدند و در کنار زیبایی امتیازاتی همچون ثبات رنگ در شرایط مختلف آب وهوایی، ضد خش بودن، دوام و استحکام نیز دارند و به راحتی نظافت می شوند.

در پنجره upvc با استفاده از دستگاه های ویژه بر روی پروفیل، روکش لمینیت چسبانده می شود. جهت افزایش کیفی محصول، از پروفیل هایی با رنگی نزدیک به رنگ روکش لمینت استفاده می گردد و به اصطلاح پروفیل مغز قهوه ای نامیده می شود.

 بهتر است بدانید که تنوع رنگ و طرح در این زمینه زیاد است. بعنوان مثال طرح بلوطی روشن و بلوطی تیره از طرح هایی هستند که در بسیاری از ساختمان ها استفاده می گردد. لمینت بلوطی روشن و تیره، ماهگونی و سدار از جمله لمینتهای طرح چوب و برجسته می باشند که شباهت زیادی به پنجره چوبی دارند.

 پروفیل های لمینت از لحاظ نوع پوشش به سه دسته تقسیم بندی می شود

  بیرون لمینت

  داخل لمینت

 دوطرف لمینت

پنجره لمینتمزایا:

  شیشه‌های استاندارد به آسانی بر اثر ضربه می‌شکنند. این می‌تواند موجب حوادث خطرناکی شود و خانه را نیز در برابر ورود با زور، آسیب‌پذیرتر سازدنصب پنجره‌های دارای شیشه لمینت، خطر بریدگی با شیشه شکسته را کاهش می‌دهد. زمانی که شیشه لمینت شکسته می‌شود، لایه وینیل درون آن، مانع پاشیدن خرده‌ریزه‌های شیشه به اطراف می‌شود که آن را بسیار شبیه شیشه ایمنی می‌سازد. خرده‌ریزه‌های شیشه، به لایه وینیل متصل باقی می‌مانند.

  از آنجا که این نوع شیشه را نمی‌توان از بیرون برید، حفاظت بیشتر در برابر شکستن فراهم آورده می‌شود که برش‌دهنده‌های شیشه را برای ورود به منزل غیر قابل استفاده می‌سازد.

 کاهش سروصدا و آلودگی صوتی در جهان امروز در حال افزایش است. هواپیماها، تریلی‌ها، کامیون‌ها و ماشین‌آلات ساختمانی سروصداهای آزاردهنده و ناخوشایندی ایجاد می‌کنند. در صورتی که منزل تان در نزدیکی یک محل ساخت و ساز، فرودگاه یا بزرگراه باشد، ممکن است به خصوص علاقمند به خصوصیات صدا خفه کن شیشة لمینت باشید. افرادی هم که در محله‌هایی زندگی می‌کنند که خانه‌ها نزدیک به هم هستند نیز ممکن است از این مزیت، استفاده کنند. زمانی سر و صدا بیشتر کاهش می‌یابد که شیشه دو جداره لمینت در هر پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرند که یک فضای هوا میان این جداره‌ها وجود دارد. این فضای هوا موجب افزایش کیفیت نگهداری صدا در شیشه لمینت می‌شود.

  کاهش UV- برخی مبلمان، فرش‌ها و پرده‌ها در نور شدید فرابنفش (UV) که از شیشه معمولی عبور می‌کند، کم‌رنگ می‌شوند.اما اشعه‌های UV خورشید تا 95 درصد با لایه نازک موجود در شیشة لمینت، مسدود می‌شوند. نور قابل مشاهده از این نوع شیشه عبور می‌کند، در حالی که نور UV مسدود می‌شود.

  مقاومت در برابر ضربه- در مواقع طوفان‌هایی مثل تندبادها، گردبادها و رعدوبرق‌های شدید، پنجره‌های دارای شیشه لمینت، قوی‌ترین لایه حفاظتی ممکن را فراهم می‌آورند. اگر این نوع پنجره‌ها شکسته شوند، به درون خانه نمی‌پرند که این نوع پنجره‌ها را گزینه امن‌تری می‌سازد.

معایب

 فضای هوای ناکافی- بسیاری از ویژگی‌های کاهش سر و صدای شیشه لمینت، ناشی از فضای هوای میان دو جداره لمینت است نه از خود لایه وینیل. در صورتی که این پنجره‌ها بدون مزیت این فضاهای هوا نصب شوند، ویژگی‌های کاهش سرو صدا به نحو زیادی کم می‌شوند.

نصب با ساخت ضعیف- اگر چارچوب، بد جا بخورد یا دارای ساخت ضعیفی باشد، هیچ پنجره‌ای کارآمد انرژی و ضد صوت نمی‌شود.

یک راه‌حل نصب پنجره‌های ثابت (پنجره‌هایی که باز نمی‌شوند) به همراه پنجره‌های طوفانی (Storm window) با روکش لمینت بر روی آنها است. این طرح به طور کلی در حفظ تمام ویژگی‌های مثبت پنجره‌ها، بسیار مؤثر است. پنجره‌های دارای شیشه لمینت به علت لایه وینیل محافظ، اغلب سودمندترین گزینه برای خانه محسوب می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که شیشه لمینت به درستی نصب شود تا از مزایای آنها لذت ببرید.

 مقایسه پنجره‌های دارای شیشه لمینت و شیشه حرارت دیده

دو نوع شیشه وجود دارند که در صورت نیاز به امنیت بیشتر در پنجره‌ها، باید در مورد آنها فکر کنید که عبارتند از: شیشه لمینت و شیشه حرارت دیده. هر دو نوع این شیشه‌ها به گونه‌ای ساخته و روکش شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که در زمان شکستن، موجب آسیب نمی‌شوند. 

چنین پنجره‌هایی را می‌توان برای حفاظت در برابر انفجارهای جزئی یا حتی گلوله، طراحی کرد، و در ممانعت از سرقت نیز بسیار مؤثرند چرا که شکستن این نوع پنجره نیازمند تلاش (و سر و صدای) بسیار زیادی است.

در مورد خانه‌هایی که در محیط‌های بسیار پر سر و صدا واقع شده‌اند، پنجره‌های لمینت می‌توانند سطح بالای منع نفوذ صدا را فراهم آورده و داخل خانه را محیط آرامی سازند. بیشتر مشکلات شیشه لمینت در واقع ناشی از نصب نادرست است، بنابراین یافتن یک نصاب خوب می‌تواند یک راه طولانی را برای اطمینان از اینکه پنجره‌های لمینتی سودمند باقی می‌مانند، طی کند. از آنجا که کاهش سر و صدایی که این نوع پنجره‌ها ارائه می‌دهند، به جای لایه وینیل، در واقع متکی بر فضای هوای بین دو لایه شیشه می‌باشد، اگر فضای هوای درستی در زمان نصب آنها برقرار نشود، سر و صدا خیلی راحت‌تر به درون ساختمان وارد می‌شود.

حال باید گفت که تفاوت مغز سفید و مغز رنگی پروفیل لمینت چیست؟

 در پروفیل های مغز رنگی به علت شباهت رنگ روکش و پروفیل با خراشیده شدن سطح خیلی تفاوت قابل

مشاهده نیست ولی در پروفیل های سفید رنگ این موضوع کاملا قابل مشاهده میباشد

در لمینت های تک رو نقاط اتصال قابل مشاهد است که باید با رنگ پوشانده شود

طرح بلوطی روشن لمینت پنجره و هم چنین بلوطی تیره پرطرفدار تر از سایر رنگ ها میباشد چرا که شباهت زیادی به پنجره چوبی دارند.

اختلاف قیمت پنجره دوجداره لمینت و سفید

اختلاف قیمت پنجره سفید و لمینت حدود ۲۵% میباشد که بسته به متراژ مورد استفاده بستگی دارد و باعث میشود عدد به صورت تصاعدی بالا برود