تعویض پنجره دو سه جداره - تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد, تعویض,پنجره,دو,سه,جداره,پروفیل,استاندارد,, تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد

تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد

چهارشنبه 19 مهر 1396
01:20 ب.ظ
بهرام پروهاندرساخت  پنجره های upvc همه چیز به پروفیل گالونیزه بر می گردد که باعث توان و استحکام پنجره ها می شود تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد که امری مهم و ضروری می باشد شما باید این کار را به شرکت های معتبر که کار تعویض را توسط افرار ماهر انجام می دهند بسپارید. 
شیشه سانرژی
درساخت  پنجره های upvc همه چیز به پروفیل گالونیزه بر می گردد که باعث توان و استحکام پنجره ها می شود تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد که امری مهم و ضروری می باشد شما باید این کار را به شرکت های معتبر که کار تعویض را توسط افرار ماهر انجام می دهند بسپارید.  
پروفیل های یو پی یو سی از دهه ۶۰ در اروپا شروع به تولید شده اند و از اجزای مهم صنعت درب و پنجره ساختمان می باشند، پروفیل درب پنجره دوجداره دارای دو استاندارد اصلی است. پروفیل استاندارد پنجره دوجداره کشور انگلستان که بعنوان استاندارد اروپا نیز مورد استفاده قرار می گیرد با عنوان BS EN 12608 که آخرین ویرایش آن سال ۲۰۰۳ می باشد. پروفیل استاندارد پنجره دوجداره دیگر که استاندارد سختگیرانه تری می باشد، تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد کشور آلمان و با عنوان RAL GZ 716-1 و آخرین ویرایش آن سال ۲۰۰۸ می باشد. موسسه استاندارد و تحقیقات ایران تنها نهادی در کشور است که https://upvc.pro/استانداردهای ملی ایران راتعیین میکند و بر همین اساس این موسسه استانداردی برای ارزیابی کیفیت پروفیل های بامقاومت ضربه ای بالا که در ساخت در و پنجره دو جداره یو پی وی سی به کار میرود در اختیار دارد که به عنوان مبحث ۶۸۴۰ شناخته میشود.به طور کلی هدف ازایجاد این استاندارد یکسان سازی و تعیین ویژگیهای پروفیل های با مقاومت ضربه ای بالا که درجهت تولید پنجره دو جداره یو پی وی سی از آنها استفاده میشود. مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران هم بعنوان متولی تدوین استاندارد ملی تجهیزات و مصالح ساختمانی، تحقیقات و مطالعات گسترده ای در این زمینه صورت داده است و استاندارد BS EN 12608 را بعنوان پروفیل استاندارد پنجره دوجداره مناسب انتخاب و ترجمه نموده است که در نهایت جهت انتشار کمیته ملی استاندارد در اختیار سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی قرار گرفته است.
تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد
استانداردهای BS و RAL از دیدگاه های مختلف پروفیل های پنجره upvc را مورد بررسی قرار می دهد که یکی از نکات مهم در آنها استاندارد ضخامت دیواره های اصلی و دیواره های رابط بین آنها (دیواره فرعی) در پروفیل می باشد. در هر دو این استانداردها ضخامت بالاتر از ۲.۸ میلیمتر در دیواره اصلی و همچنین ضخامت بالاتر از ۲.۵ میلیمتر در دیواره فرعی بعنوان پروفیل های نوع A ویا کلاس یک در نظر گرفته می شوند. ضخامت های بالاتر از ۲.۵ در دیواره اصلی و بالاتر از ۲ میلیمتر در دیواره فرعی نیز بعنوان پروفیل های نوع B و یا کلاس دو مطرح می شوند. در پروفیل استاندارد پنجره دوجداره رال همین دو نوع پروفیل از نظر ضخامت دیواره معرفی و بررسی می شوند ولی در استاندارد BS نوع سومی نیز تعریف شده است که بر اساس توافق بین سازنده و خریدار پروفیل استانداردی تعریف شود که به آن C گفته می شود. در این کلاس هیچ محدوده ای برای ابعاد در نظر گرفته نشده است و ملاک ابعاد اعلامی توسط تولید کننده است.
مباحثی که در تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرند به شرح زیر می باشند:
– ابعاد و اندازه های پروفیل استاندارد پنجره دوجداره
– وزن پروفیل یو پی وی سی
– ظاهر و شرایط ارسال
– شرایط آب و هوایی و آزمون های آن
– آزمون مواد اولیه
– آزمون های حرارتی پروفیل
– مقاومت پروفیل در برابر ضربه https://upvc.pro/
موارد فوق بصورت جامع در استانداردهای RAL و BS ذکر شده و در استاندارد ملی ایران نیز درج شده اند.

تعویض پنجره مدرسه

تست های مربوط به تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد
۱- شکل ظاهری و شرایط تولید پروفیل استاندارد پنجره دوجداره :
در زمان فرآیند تولید انواع سطح مقطع پروفیل ، تعداد نمونه های مشخصی جهت انجام آزمایش ها از تولید اخذ می شود. این نمونه ها پس از بررسی شکل ظاهری به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت در آزمایشگاه نگهداری شده و سپس مورد تست های مختلف طبق استاندارد RAL GZ 716/1 قرار می گیرد. سطوح خارجی پروفیل ها که در معرض دید قرار دارند لازم است دارای رنگ سفید یکنواخت بوده و عاری از هر گونه اجسام خارجی، حفره، ترک ، حباب و سایر معایب باشند.
۲- مقاومت در برابر ضربه ناشی از سقوط جرم در دماهای پایین
Impact resistance by falling mass at low temperature :
در این آزمایش ابتدا ۱۰ نمونه ۳۰ سانتیمتری از پروفیل در دستگاه Freezer قرار داده و تا دمای ۱۵ – درجه سانتیگراد به مدت حداقل یکساعت نگهداری می شوند، سپس توسط وزنه ای به جرم ۱ kg از ارتفاع ۱۵۰۰mm ، مورد تست ضربه قرار می گیرند. طبق استاندارد RAL نباید بیش از ۱۰ درصد از نمونه ها (بیش از یک پروفیل) شکسته شود.
۳- رفتار پس از گرم شدن Behavior after heating :
در این آزمایش، یک نمونه ۲۲ سانتیمتری به مدت نیم ساعت در دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد گرم شده، سپس در دمای محیط خنک می شود . پس از انجام آزمایش، نمونه باید فاقد هر گونه تغییر شکل ظاهری (اعم از چروک، ترک، …) باشد.
۴- تست جرم در واحد طول :
نمونه ۲۵۰ mm با دقت ۱ mm اندازه گیری شده و جرم آن با دقت ۱ گرم سنجیده می شود. جرم واحد محاسبه شده نباید کمتر از ۹۵ درصد مقدار اسمی آن، طبق استانداردهای ارائه شده باشد. https://upvc.pro/
۵- برگشت حرارت Heat reversion :
سه مقطع پروفیل ۲۲۰ mm انتخاب و با دو خط به فاصله تقریبی ۲۰۰ mm در دو سمت سطح، به صورت عمود بر محور پروفیل نشانه گذاری می شوند. این نمونه ها پس از نشانه گذاری در کوره، با دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت قرار می گیرد و پس از خنک شدن در دمای محیط، مجددا فاصله نشانه ها اندازه گیری می شود. برای هر نمونه و هر جفت علامت، ضریب برگشت حرارت به درصد محاسبه می شود. طبق استاندارد RAL برای پروفیل های فرعی (زهوار، اتصال ، کاور ، رابط و…) نباید درصد اختلاف برگشت حرارت بیش از ۳ درصد و برای پروفیل های اصلی بیش از ۲ درصد باشد. ضمنا برای پروفیل های اصلی، اختلاف درصد برگشت حرارت، بین دو طرف سطح نیز نباید بیشتر از ۰.۴ درصد باشد.
۶- تست ابعاد و هندسه پروفیل استاندارد پنجره دو سه جداره   :
ضخامت سطح مقطع پروفیل ها، ضخامت جداره های داخلی و خارجی و همچنین هندسه پروفیل، با استفاده از ابزارهای با دقت زیاد، اندازه گیری و با ابعاد استاندارد مقایسه می شود.
۷- تست کجی در پروفیل استاندارد پنجره دو سه جداره  :
به منظور اندازه گیری انحراف محور طولی پروفیل، دو نمونه ۱۰۰۰mm به صورت آینه وار روی یک سطح صاف کنار یکدیگر قرار می گیرند و به وسیله اندازه گیری دقیق، فاصله ایجاد شده در تمام محور طولی دو پروفیل، اندازه گیری می شود. انحراف پروفیلها نباید از ۱ mm در کل طول یک متر تجاوز کند. به عبارتی فقط تا نیم میلی متر کجی یا انحراف در هر متر پروفیل قابل قبول است.
شرکت های ساخت و تولید درب ها و پنجره های یو پی وی سی دوجداره و تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد در سر تا سر ایران مشغول به فعالیت می باشند. بسیاری از این شرکت ها کار تعویض پنجره های قدیمی خانه ها، مدارس، بیمارستان ها، هتل ها و … را نیز انجام می دهند. تعویض تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد کار بسیار حساسی می باشد. از این رو توصیه می شود که در صورت تمایل داشتن به انجام این کار، آن را به عهده شرکت هایی بگذارید که اعتبار آن ها تضمین شده است.
درب ها و پنجره های قدیمی مشکلات بسیار زیادی به همراه دارند. از جمله این مشکلات می توان به نفوذ گرد و خاک، سر و صدا, از بین رفتن گرما و یا سرمای محیط داخلی و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. با تعویض پنجره دو سه جداره با پروفیل استاندارد و نصب درب ها و پنجره های یو پی وی سی دو و یا سه جداره می توان به رفع این مشکلات کمک شایانی نمود.